Clınıcay

Pedodonti (Çocuk Diş Hekimliği) Tedavileri

Çocuklar, süt (bebek) dişlerinde veya kalıcı dişlerde diş çürüğü ve diş eti hastalığına yakalanma riski altındadır. Çocukların, dişlerinin düzgün bir şekilde geliştiğinden ve diş eti hastalığı veya diş çürümesi riski altında olmadıklarından emin olmak için 1 (bir) yaşından itibaren düzenli olarak diş hekimi ziyaretlerine başlanmalıdır.

Kontrol edilmeyen pediatrik diş sorunları; yeme, konuşma ve öğrenmeyle ilgili sorunlara neden olabilir, büyümeyi ve özgüveni olumsuz etkileyebilir, bilişsel ve sosyal gelişimi engelleyebilir ve çocuğun yaşamının genel kalitesini etkileyebilir.

Düzenli olarak diş hekimine giden çocuklar, diş hekimleri yanında rahat olmayı ve dişlerine iyi bakmayı da öğrenirler.

Kliniğimiz, en küçük hastalarına özel ilgi gösterir ve ömür boyu sağlıklı gülüşler yaratan ağız sağlığı alışkanlıklarını öğretir, çocukların dişlerini erken yaşlardan itibaren sağlıklı tutmak için sağlıklı ipuçları sunarak çocuklar ve ebeveynleriyle yakın bir şekilde çalışır.

Amacımız, çocuğunuza güven oluşturan şefkatli, anlayışlı diş bakımı sağlamak ve dişlerine, diş etlerine ve çenelerine bakmanın ne kadar önemli olduğunu daha iyi anlamalarına yardımcı olmaktır.